Πολλά υποσχόμενη η νέα γενιά αθλητών της “Fifth Element Running Team”!

[:en]Οι εξαιρετικές εμφανίσεις των αθλητών της Fifth Element Running Team, έκαναν την διαφορά στο αγωνιστικό πρόγραμμα της περασμένης Κυριακής και είναι άξιες συγχαρητηρίων![:]

[:el]Οι εξαιρετικές εμφανίσεις των αθλητών της Fifth Element Running Team, έκαναν την διαφορά στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Κυριακής 14/04/19 και είναι άξιες συγχαρητηρίων!

Στο Νησί των Φαιάκων, την Κέρκυρα, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο 9ος “Κάσσιος Δίας”, με την συμμετοχή 450 αθλητών στους δύο αγώνες της διοργάνωσης! Στον μεγάλο αγώνα “TWIN PEAKS 35km” και παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες, ο 16χρονος Apostolos Tzoumakas, συναγωνίστηκε επάξια κορυφαίους αθλητές του ορεινού τρεξίματος και κατέκτησε την 3η θέση στην γενική κατάταξη με χρόνο 3:39:35. Τον καλύτερο εαυτό του, έδωσε στον αγώνα “ERIMITIS TRAIL 19km” και ο 17χρονος αθλητής μας, Λάμπρος Μπασιαδήμας, ο οποίος κατέκτησε την 3η θέση με χρόνο 1:59:04! Η εμφάνιση των δύο πολλά υποσχόμενων νεαρών αθλητών της Fifth Element Running Team, αποδεικνύει ότι έχουμε να περιμένουμε πολλά στο μέλλον από την νέα γενιά στο ορεινό τρέξιμο και από την πλευρά μας, θα είμαστε δίπλα τους σε κάθε προσπάθεια!

Δυναμική ήταν όμως η συμμετοχή των αθλητών/τριων της Fifth Element Running Team και στους αγώνες δρόμου!

Στη Θεσσαλονίκη και στον 14ο Διεθνή Μαραθώνιο “ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ”, σπουδαία εμφάνιση στον αγώνα των 10km πραγματοποίησαν τόσο ο Νάσος Μπαρμπαγιάννης, ο οποίος τερμάτισε στην 4η θέση γενικής κατηγορίας, με χρόνο 32:03″, πετυχαίνοντας νέο ατομικό ρεκόρ, όσο και ο Αλέξανδρος Τζουμάκας, ο οποίος ήταν 5ος γενικής με χρόνο, 33:56″! Στον ίδιο αγώνα έτρεξαν επίσης: η Εύη Αυδή, ο Δημήτρης Αυδής και ο Αλέξης Αυδής!

Τέλος, οι αθλητές της Fifth Element Running Team, Γρηγόρης Τζουμάκας, Χρήστος Νάτσης και Δήμος Κώτσιας, συμμετείχαν με επιτυχία στον “MARATHON DE PARIS“, ο οποίος διεξήχθη επίσης την Κυριακή 14 Απριλίου![:en]Οι εξαιρετικές εμφανίσεις των αθλητών της Fifth Element Running Team, έκαναν την διαφορά στο αγωνιστικό πρόγραμμα της περασμένης Κυριακής και είναι άξιες συγχαρητηρίων!

Τέλος, οι αθλητές της Fifth Element Running Team, Γρηγόρης Τζουμάκας, Χρήστος Νάτσης και Δήμος Κώτσιας, συμμετείχαν με επιτυχία στον “MARATHON DE PARIS“, ο οποίος διεξήχθη επίσης την Κυριακή 14 Απριλίου![:]